G.Skill DDR3 z aktywnym chłodzeniem

Firma G.Skill International Enterprise poszerzyła swoją ofertę pamięci. Przedstawiła właśnie nowy zestaw kości DDR3 pracujących z częstotliwością 1800 MHz i korzystającego z aktywnego systemu chłodzenia Antazone RamMod.

Nowy 2-gigabajtowy (2 x 1 GB) zestaw Dual Channel - F3-14400CL7D-2GBHZ - przeznaczony jest głównie dla graczy oraz do wydajnych stacji roboczych. Składa się on z dwóch modułów DDR3-1800 (PC3-14400) pracujących z efektywną częstotliwością 1800 MHz przy ustawieniach 7-7-7-18 (CAS-TRCD-TRP-TRAS) i korzysta z dbających o odpowiednie rozpraszanie generowanego ciepła czarnych radiatorów.

G.Skill DDR3 z aktywnym chłodzeniem

Nowe pamięci G.Skill

Producent zdecydował się również na zastosowanie aktywnego systemu chłodzenia o nazwie Antazone RamMod (posiada go każdy z układów). Zbudowany on został z przeźroczystego plastiku i mocowany jest za pomocą metalowych zapinek bezpośrednio na radiatorach. Cooler korzysta z niewielkiego wiatraczka, którego łopatki obracają się z prędkością 7500 obrotów na minutę (+/- 10 %) i generują hałas na poziomie 20 dB. Jego żywotność została określona na 70000 godzin, natomiast przewidziany okres gwarancji to dwa lata.

Pamięci zostały objęte dożywotnią gwarancją. Do sprzedaży powinny trafić w najbliższym czasie. Niestety cena składającego się z nich zestawu nie została podana.

Więcej informacji: G.Skill.