G.Skill Phoenix EVO - dysk SSD w technologii 2xnm

W ofercie firmy G.Skill zagościł nowy dysk SSD noszący oznaczenie Phoenix EVO. Został on zbudowany w oparciu o chipy NAND flash wykonane w technologii 2xnm.

Najnowszy dysk SSD (Solid State Drive) firmy G.Skill - model Phoenix EVO - to pierwsze urządzenie tego producenta korzystające z chipów NAND flash, które, jak możemy przeczytać w informacji prasowej, wykonane zostały w oparciu o technologię 2xnm (prawdopodobnie chodzi tu o 25 nm). Do tej pory bowiem firma G.Skill bazowała na pamięciach 3xnm.

Phoenix EVO oferuje do dyspozycji użytkowników pojemność 115 GB, wykonany został w formacie 2,5 cala i korzysta z kontrolera SandForce SF-1222. Komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu SATA 3.0 Gb/s i zapewnia transfer danych na poziomie 280 MB/s (odczyt) i 270 MB/s (zapis). Warto też wspomnieć o deklarowanym przez producenta średnim czasie między uszkodzeniami MTBF (Mean Time Between Failures) na poziomie 1 miliona godzin.

Urządzenie, które zostało objęte 3-letnim okresem gwarancji, powinno trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Niestety jego przewidywana cena nie została podana.