G2 i G3 - nowe zewnętrzne dyski Samsunga

Firma Samsung Electronics zaprezentowała nowe zewnętrzne dyski twarde z serii G - G2 Portable i G3 Station. Najpojemniejszy z nich pozwala na zmagazynowanie 2 TB danych.

Testy PC Worlda - dyski twarde

G2 i G3 - nowe zewnętrzne dyski Samsunga

G2 Portable

Nowe dyski z linii G2 Portable i G3 Station to, odpowiednio, 2,5-calowe i 3,5-calowe urządzenia. Komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 i wyposażone zostały w nieczułe na zadrapania obudowy (dostępne w różnych kolorach) oraz wyprodukowane z materiałów nie zawierających szkodliwego dla środowiska halogenu. Oddają ponadto do dyspozycji użytkowników oprogramowaniem do wykonywania kopii zapasowych (Samsung Auto Backup), oprogramowanie szyfrujące (SecretZone) i oprogramowanie SafetyKey (zabezpieczanie dostępu do danych hasłem).

Wśród 2,5-calowych dysków G2 Portable znalazły się modele o pojemności 250 GB, 320 GB, 500 GB i 640 GB, natomiast ich więksi bracia oferują możliwość zmagazynowania 1 TB, 1,5 TB i 2 TB danych.

Obie linie zostały objęte 3-letnim okresem gwarancji. Do sprzedaży powinny trafić jeszcze w tym miesiącu. Przykładowo za modele 640 GB G2 i 2 TB G3 trzeba będzie zapłacić po 200 USD.