GAME zwiększa sprzedaż. Głównym powodem premiera PLAYSTATION 3

Brytyjskie konsorcjum GAME, zajmujące się dystrybucją gier komputerowych, zanotowało w ostatnim czasie ogromny wzrost sprzedaży. Dane pokazują, że walnie przyczyniła się do tego premiera konsoli firmy Sony, PLAYSTATION 3.

Z raportu wynika, że łączna sprzedaż produktów GAME wzrosła w ostatnim półroczu aż o 74,1%.

Co ciekawe, ogromny wpływ na gwałtowny wzrost sprzedaży GAME, miała premiera konsoli . Obliczono, że gdyby w raporcie nie uwzględnić sprzedaży produktów związanych z nową platformą Sony, to wzrost byłby nawet o połowę niższy.

Do sukcesu przyczynił się również fakt wchłonięcia przez GAME sieci sklepów Gamestation. Cała transakcja jest obecnie badana przez służby odpowiedzialne za czuwanie nad uczciwością konkurencji. Jest to jednak standardowa procedura.

Władze konsorcjum oczekują, że w pierwszej połowie nowego roku fiskalnego roku uda im się osiągnąć wpływy rzędu 2,6 milionów dolarów (kwota przed opodatkowaniem). Trzeba zaznaczyć, że jak na firmę tej wielkości, jest całkiem niezły wynik.

Nic dziwnego, że w planach GAME znajduje się szereg nowych inwestycji. Największą z nich ma być otwarcie 50 nowych sklepów. Większość znajdzie się poza granicami Wielkiej Brytanii.