GBA z odtwarzaczem wideo

Majesco wprowadzi w Europie specjalne kartridże filmowe do konsoli Game Boy Advance, dzięki którym urządzenie to zmieni się w przenośny odtwarzacz filmowy.

Filmowe kartridże firmy Majesco stworzono na bazie standardowych kartridży GBA. Początkowo będą zawierać do 45 minut produkcji filmowych oraz programowy odtwarzacz wideo. Ze względu na niewielką pojemność nowego nośnika, na kartridżach pojawią się na razie tylko popularne serie filmów rysunkowych dla dzieci. Majesco nie zamierza jednak spocząć na laurach i planuje dalszy rozwój swojej technologii oraz dwukrotne zwiększenie pojemności kartridży, co pozwoli zmieścić na nich także pełnometrażowych filmy.

Dołączony do filmu odtwarzacz został wyposażony w funkcje przewijania (do przodu i do tyłu), pauzę oraz funkcje umożliwiającą przechodzenie pomiędzy rozdziałami. Urządzeni wyposażono również w specjalną "rodzicielską blokadę" (parental lock), która pozwala na zablokowanie możliwości przerwania odtwarzania danego utworu.

Majesco zapowiada, że w dniu premiery nowego nośnika (1 maja 2004 roku), zaoferuje użytkownikom GBA 10 kartridży zawierających po kilka odcinków takich kreskówek jak Spongebob Squarepants, Fairly Odd Parents i Jimmy Neutron. Więcej informacji wkrótce.


Zobacz również