GC 07: Koji Igarashi planuje kolejną część serii Castlevania

W ekskluzywnym wywiadzie, jakiego Koji Igarashi udzielił magazynowi Game Informer Online, dowiedzieliśmy się o kolejnych planach wielkiego programisty. Jednym z nich jest zamiar wydania jeszcze jednej gry z serii Castlevania. Nowe dzieło ma zdecydowanie różnić się od poprzednich i nie będzie kontynuacją obecnie tworzonej Castlevania: The Dracula X Chronicles.

Jeśli chodzi o Castlevania: The Dracula X Chronicles, to jest ona w produkcji już od dłuższego czasu. Niestety, Igarashi nie chciał zdradzić żadnych szczegółów dotyczących daty premiery. Nie powinno to wszakże dziwić, bowiem tradycja nakazuje aby pierwsze wzmianki na temat wydania każdej nowej gry z serii Castlevania pojawiały się najpierw w Stanach Zjednoczonych. Jedyne co wiadomo na dziś dzień to, że tytuł ukazać się ma na konsole Nintendo DS.

Nie jest jednak tajemnicą, że minęło już sporo czasu od wydania gry Castlevania na jedną z wiodących domowych konsol. Dlatego też, po wypuszczeniu tytułu na Nintendo DS, Koji Igarashi planuje niespodziankę dla posiadaczy takich maszyn jak Playstation 3 oraz Xbox 360. Nie wiadomo jeszcze kiedy gra miałaby się ukazać.

Na koniec, twórca w kilku słowach wspomniał o tajemniczej nowej postaci, Marii. Fani serii znają ją zapewne z Syphony of the Night wydanej na Saturna. Maria pojawi się w Castlevania: The Dracula X Chronicles i ma być zupełnie inna niż ta dotychczas znana graczom.

Aż łezka się w oku kręci na wspomnienie pierwszych gier z serii Castevania. Między innymi tych na Pegasusa. Dlatego też informować będziemy na bieżąco o wszystkich posunięciach pana Igarashi.