GC 07: Nowe informacje o Warhammer Online

Kolejny dzień międzynarodowych targów w Lipsku i kolejne nowości. Tym razem programiści z EA Mythic zdradzili nam nieco szczegółów dotyczących swojej najnowszej produkcji, Warhammer Online: Age of Reckoning. Opisany został kolejny rodzaj postaci oraz... a zresztą, przeczytajcie sami.

Mówiąc o Warhammerze Online nie sposób uniknąć oczywistych porównań do . Tak będzie i tym razem. W jednym z ostatnich wywiadów twórcy opowiedzieli nam nieco o jednej z profesji. Ma się ona nazywać Witch Elves.

Elfy-Wiedźmy, bo tak chyba należy tłumaczyć tę nazwę, to rodzaj postaci składający się jedynie z kobiet. Będą one odpowiednikiem rogues z . Ich główne zalety to niesamowita szybkość oraz zwinność. Podobnie jak zabójcy z Warcrafta, elfy-wiedźmy najskuteczniejsze będą w atakach z tyłu oraz uderzeniach kończących. Posiadać mają również takie umiejętności jak zatruwanie swoich broni oraz sporządzanie specjalnych eliksirów. Różnić się będą od swoich konkurentów z WoW'a między innymi brakiem możliwości znikania.

Co się zaś tyczy eliksirów, to pewne jest to że nie będą miały one jedynie pozytywnych skutków. Gracz chcący zwiększyć w ten sposób swoją szybkość przypłaci to większą podatnością na uderzenia przeciwników.

Kolejną rzeczą o jakieś wspomnieli programiści z EA Mythic jest główna stolica Imperium, Altdorf. Jedno jest pewne, będzie ona "przeogromna". Na przykład jedną z "dzielnic" miasta ma być tzw. Bright Wizzard College, wieża sięgająca tak wysoko, że jej szczytu nie zobaczymy stojąc swoją postacią na ziemi. Dodatkowo, twórcy przygotowali dla graczy np. zaułek gdzie wieszać się będzie przestępców czy wielki port.

To na razie na tyle jeśli chodzi o doniesienia z obozu EA. Wiadomo przecież, że Warhammer Online: Age of Reckoning wymaga jeszcze wiele pracy. Mimo to, widać, że produkt zapowiada się na prawdziwy hicior.