GC 07: Pierwsza prezentacja Pro Evolution Soccer 2008!

Samo otwarcie Games Convention zwiastowało wiele nowości. Jak do tej pory gracze z całego świata nie mogą czuć się zawiedzeni. Kolejnym wielkim tytułem zaprezentowanym na targach jest Pro Evolution Soccer 2008. Firma Konami udostępniła w Lipsku wersję Demo swojego najnowszego dzieła. Poniżej opisujemy pierwsze wrażenia zachodnich dziennikarzy z gry.

Od czasu wydania poprzedniej części PES'a wielu zadawało sobie pytania o jakość jego następcy. Gracze narzekali głównie na słaby komentarz, brak oficjalnych licencji na sprzęt oraz kiepską promocję gry. Prezentacja w Lipsku miała wyjaśnić wiele wątpliwości... Niestety, tak się nie stało. Pomimo, iż wersja zaprezentowana na targach wygląda zachęcająco, to nie udziela odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie.

Pierwszą rzeczą jaka przykuła uwagę widzów, to wygląd oraz ruchy piłkarzy. Te zostały zdecydowanie poprawione przez rok prac nad następcą gry z 2006 roku. Teraz gracze będą mogli cieszyć oczy jeszcze większym realizmem wyglądu zawodników. Ciekawostką jest, że gwiazdy ze światowej czołówki będą miały przypisany specjalny styl poruszania się po boisku. Z założenia ma on jak najbardziej odpowiadać rzeczywistemu.

GC 07: Pierwsza prezentacja Pro Evolution Soccer 2008!

Następną rzeczą, która niewątpliwie została poprawiona, to relacja pomiędzy piłką a zawodnikiem na ekranie. Pomimo, że już poprzednia cześć PES'a była pod tym względem przyzwoicie wykonana, to teraz wygląda to jeszcze lepiej. Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że programiści z Konami coraz bardziej zbliżają się do pełnego realizmu.

Ogólne wrażenie, jaka pozostawia wersja zaprezentowana na targach jest dobre. Niestety nadal nie uzyskaliśmy odpowiedzi na wiele pytań. Nie wiadomo czy zostanie dopracowany komentarz (na targach nie było go w ogóle). Do końca nie są tez jasne sprawy licencji.

Przed nami wiele niewiadomych. Jedno jest jednak pewne. Na jesieni zapowiada się ciekawa walka pomiędzy dwoma odwiecznymi rywalami: PES'em oraz FIFĄ. Kto zwycięży w pojedynku tytanów?