GC 07: Trwają prace nad Star Wars: The Force Unleashed

Jeszcze niedawno sam George Lucas twierdził, że tematyka gwiezdnych wojen już się wyczerpała i nie będzie więcej filmów w tym klimacie. Cóż, może faktycznie nie będzie... Jednak szczęśliwie sławny reżyser nie wspomniał nic o grach. Jak ostatnio ogłosiła firma Lucas Arts, trwają zaawansowane prace nad nową grą, w której moc będzie wszechobecna. Jej tytuł to Star Wars: The Force Unleashed.

Twórcy podobno szykują dla graczy wiele atrakcji. Jedną z nich są dwie nowe technologie pisania gier. Pierwszą jest Digital Molecular Matter. System polega na tym, że każdy obiekt w wirtualnym świecie reaguje w inny sposób. Przykładowo, szyba zbijana dziesięć razy, zawsze wyląduje na ziemi w inny sposób.

Drugą wprowadzoną nowością jest system zwany euphoria. Polega on z grubsza na tym samym co poprzedni, z tą różnicą że dotyczy jedynie postaci. I tak, gdy nasz wirtualny bohater straci równowagę, system pozwoli nam ją odzyskać w miły dla oka sposób.

Twórcy zatroszczyli się również o fabułę. Star Wars: The Force Unleashed ma bardzo zręcznie wypełniać lukę, jaka wytworzyła się pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmu. W grze, oprócz postaci znanych z dużego ekranu, spotkamy także wiele nowych, niespotykanych wcześniej.

Dużą zaletą Star Wars: The Force Unleashed ma być nieliniowość fabuły. Już teraz wiadomo, że przygotowanych zostanie kilka alternatywnych zakończeń. To, które z nich zobaczy każdy gracz, zależeć będzie od tego jakie decyzje podejmie w czasie całej rozgrywki.

Do czasu premiery czeka nas jednak jeszcze bardzo dużo czasu. Najbardziej prawdopodobne jest, że tytuł ukaże się wiosną 2008 roku. Graczom pozostaje więc jedynie uzbroić w cierpliwość.