GC 07: Zdradzamy mroczne sekrety najnowszego Alone in the Dark...

Najnowsza produkcja firmy Eden Games to gra, która wzbudziła do tej pory największe poruszenie wśród obserwatorów targów w Lipsku. Prezentacja była naprawdę imponująca i wszystko wskazuje na to, że kolejny Alone in the Dark będzie dla fanów serii kolejnym niezapomnianym przeżyciem.

Wiadomo było, że twórcy wprowadzą w najnowszej części wiele rewolucyjnych zmian. Jedną z nich jest poprawa realizmu poprzez zwiększenie interaktywności przedmiotów występujących w grze. W nowym Alone in the Dark będzie można użyć dosłownie każdego przedmiotu napotkanego na drodze bohatera. Dodatkowo, przedmioty takie jak taśma klejąca, zapałki czy inne przydatne drobiazgi, mogą łączyć się z innymi. Końcowym dziełem takiej pracy mogą być np. śmiercionośne bronie.

Nowością mają być również szerokie możliwości interakcji przeciwników z otoczeniem. Przykładowo, pojawi się ogromne prawdopodobieństwo tego, że gdy podpalimy dane monstrum, to zacznie ono biegać po całym pomieszczeniu i zajmie je ogniem.

Nie sposób nie wspomnieć również o nowej szacie graficznej. Jak wiadomo, Alone in the Dark to gra typu horror. Efekty wizualne jakie zaprezentowano na targach w pełni to potwierdzają. Realizm wprost powala na kolana, przez co klimat potrafi naprawdę wciągnąć już po krótkim czasie zabawy. Innymi słowy - będzie strasznie.

Twórcy nie zapomnieli również o rewolucji w systemie walki. Wśród szumnych zapowiedzi znaleźć można np. informację, że gracz od teraz będzie mógł używać praktycznie każdego przedmiotu jako śmiercionośnego oręża. Możecie spodziewać się, że krzesła, stoły oraz kawałki walających się po podłodze rurek hydraulicznych pójdą w ruch...

Czekamy z niecierpliwością na więcej szczegółów dotyczących nowego Alone in the Dark. O wszystkich nowościach postaramy się informować na bieżąco.