GC 2007: Activision robi grę z Agentem 007

Activision wreszcie zdobyło pełne prawa do robienia gier z Agentem 007. Firmie nie pozostało więc nic innego jak ogłosić, że rozpoczyna pracę nad nowym bondowskim tytułem.

Wcześniej większość gier o Bondzie, jak choćby From Russia With Love, było robionych przez . W zeszłym roku o prawa do wydawania serii zaczęło zabiegać Activision. Dopiero teraz jednak uściślono wszystkie szczegóły licencji dla firmy. Activision mogło więc spokojnie ogłosić, iż nowa gra o przygodach Jamesa Bonda jest w drodze.

Niestety na razie wszelkie detale dotyczące gry są ściśle tajne. Activision poinformowało tylko z kim będzie współpracować przy tworzeniu gry. Główną część pracy wykona firma Treyarch. Beenox i Vicarious Visions będą także obecne przy produkcji, najprawdopodobniej modyfikując gry na potrzeby PCtów i konsol.

Treyarch znana jest graczom z takich gier jak Call of Duty 3 i Spider-Man 3. Oba tytuły nie zostały najcieplej przyjęte przez świat wirtualnej rozrywki. Zarzucano im przede wszystkim to, że "są znacznie gorsze od poprzedników". Niemniej, teraz firma ma wreszcie szanse zabłysnąć. W końcu nie od dziś wiadomo, że dotychczas wydane gry o Bondzie nie należały do najlepszych tytułów.

Activision ogłosiło, że gra ma zostać wydana w 2008 roku. Rodzi to podejrzenia, że możemy oczekiwać tytułu o najnowszych przygodach agenta, bowiem w tym samym roku ukazać się ma w kinach następca filmu "Casino Royale". Cóż, poczekamy, zobaczymy...