GC 2007: Autorzy Gears of War przejęli polskie studio People Can Fly!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Bez żadnych zapowiedzi, nagle, pojawiła się niezwykle elektryzująca wiadomość związana z rodzimym producentem gier, firmą People Can Fly!. Przedstawiciele znanego na całym świecie Epic Games (autorzy m.in. megahitu Gears of War oraz Unreal Tournament 3) poinformowali, że kupili polskie studio. Więcej, ogłoszono już prace nad nową grą!

Studio People Can Fly! (PCF) znane jest przede wszystkim z produkcji Painkiller. Teraz, dzięki przejęciu przez Epic Games, ekipa będzie mogła pracować nad jeszcze mocniejszymi tytułami. Jak na razie wiadomo, że programiści z PCF mają swój udział w projekcie Gears of War na PC.

Mark Rein, jeden z czołowych przedstawicieli Epic Games, powiedział: "Nasze pierwsze spotkanie z PCF nastąpiło w ubiegłym roku, kiedy to firma zaprezentowała nam swoje projekty bazujące na silniku Unreal Engine 3. To co zobaczyliśmy zrobiło na nas ogromne wrażenie. Postanowiliśmy też, że w przyszłości musimy zawęzić naszą współpracę z firmą."

Tak też się stało. Niedługo po tym wydarzeniu Epic Games zleciło PCF wykonanie części prac nad Gears of War PC. Efekty przekroczyły ich najśmielsze oczekiwania. Michael Capps, prezes Epic Games, pokusił się wręcz o stwierdzenie, że "plansze multiplayer GoW PC stworzone przez panów z PCF prezentowały się lepiej niż oryginalne".

To jednak nie koniec nowości. Oficjalnie wiadomo już, że Epic Games i PCF pracują nad jeszcze jednym projektem. Szczegóły ujawnione zostaną podczas nadchodzącego Games Convention. Czekamy z niecierpliwością!