GC 2007: Empire: Total War w przygotowaniu

Firma Creative Assembly ogłosiła, że trwają "bardzo zaawansowane" prace nad kolejną częścią znanej serii Total War. Najnowsze dzieło nazywać się będzie Empire: Total War i zaaplikuje graczom naprawdę sporą dawkę rewolucyjnych zmian.

Pierwszą odsłoną znanej serii był tytuł Shogun: Total War. Gra nowatorsko łączyła w sobie elementy strategii turowej oraz strategii czasu rzeczywistego. Produkt oczywiście masowo docenili fani. Potem wydawane były kolejne części. Nie licząc dodatków ukazały się ich cztery. Każda z nich cieszyła się ogromną popularnością.

Mimo to, Empire: Total War ma być zupełnie inne. Jak zapowiadają twórcy, fabuła gry przeniesie nas w osiemnastowieczny świat. Graczom zostanie oddana możliwość przejęcia kontroli nad... flotami morskimi. Co więcej, w razie potrzeby, fani będą mogli objąć kontrolę nad pojedynczym statkiem. To jednak nie wszystkie niespodzianki. W wypadku bitwy z przeciwnikiem gracz będzie mógł przejąć kontrolę nad każdym członkiem załogi z osobna po to, by odpowiednio pokierować walką na pokładzie.

Co jeszcze? Widowiskowe bitwy w 3D, nowe opcje handlu, rozbudowana dyplomacja, inteligentni doradcy i wiele innych...

Programiści z Creative Assembly pracują nad Empire: Total War od ponad roku. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy odbędzie się jej premiera. Wiadomo na pewno, że stanie się to jeszcze w tym roku. Czekamy!