GC 2007: Nadchodzi Gothic 4!

JoWooD ogłosił, iż znalazł nowego producenta do kontynuacji słynnej serii Gothic. Następcą Piranha Bytes będzie firma Spellbound Entertainment. Co ciekawe, gra po raz pierwszy w historii trafi również na konsole.

Producent poprzednich gier z serii - Piranha Bytes - wycofał się z projektu i podpisał kontrakt z innym wydawcą. Firma oznajmiła, że chce teraz wykorzystać swoje doświadczenia w produkcji zupełnie nowego tytułu.

GC 2007: Nadchodzi Gothic 4!

Screen z poprzedniej części serii

Dzięki temu, szansę na stworzenie kontynuacji Gothica dostał Spellbound Entertainment. Firma jest znana chociażby z serii Commandos i gry Desperados. Druga produkcja doczekała się właśnie ciepło przyjętej przez prasę kontynuacji o podtytule Cooper's Revenge.

Oczywiście wraz ze zmianą producenta muszą iść w parze szumne zapowiedzi. Wydawca i twórcy Gothic 4 ogłosili więc, że opierając się na fundamentach poprzednich części, będą chcieli stworzyć najlepszą możliwą grę, na jaką pozwalają ich możliwości.

Niestety na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące projektu. Jedyną potwierdzoną informacją jest fakt, że Gothic 4 po raz pierwszy w historii serii będzie wydany także na konsolę. Fani nie będą chyba jednak musieli długo oczekiwać na więcej wiadomości na temat gry - prawdopodobnie bowiem pierwsze bardziej szczegółowe informacje pojawią się już na dniach. Oczywiście nie zapomnimy Was o wszystkim poinformować.