GC 2007: Najnowsze badania: co trzeci Niemiec to gracz

German Association for Information Technology, Telecommunications and New Media (Bitkom) opublikowało raport, z którego wynika, że Niemcy są prawdziwymi maniakami gier. Przedstawione dane wskazują, że ten sposób rozrywki wybiera aż jedna trzecia niemieckiego społeczeństwa.

Największymi entuzjastami rozrywki elektronicznej są oczywiście osoby w przedziale wiekowym 14-29 lat. Z badań wynika, że aż dwie trzecie Niemców w tym wieku bawi się przy grach. Dalej również jest ciekawie - okazuje się, że nawet w grupie wiekowej "50+" aż 19% osób to gracze.

Jeśli zestawimy wszystkie dane razem, to okazuje się, że aż jedna trzecia wszystkich Niemców bawi się w gry. Sporo, szczególnie biorąc pod uwagę 82.5 milionową populację kraju...

To jednak nie koniec ciekawostek. Raport Bitkomu wskazuje, że obecnie około 30% Niemców posiada w domu konsolę do gry. Dla porównania, 77% ma komputer a 81% telefon komórkowy.

Ogromną popularnością cieszą się gry sieciowe. Z raportu wynika, że niemal 60% wszystkich graczy z grupy wiekowej 14 - 29 lat bawi się przez Internet. 68% z nich twierdzi również, że gra przynajmniej raz w tygodniu.

Analicy Bitkomu szacują, że sprzedaż gier na PC i konsole wzrośnie w tym roku aż o 21%. Wartość transakcji miałaby wzrosnąć do około 2.14 bilionów euro. W 2006 wynosiła 1.77 biliona euro.