GC 2007: Nowe PSP zbliża się wielkimi krokami

Sony podczas trwającego Games Convention ujawniło parę nowych szczegółów dotyczących swojej najmniejszej konsoli - PlayStation Portable. Szczegóły poniżej.

Nowe PSP będzie znacznie zmodyfikowane. Przedstawiciel Sony nie miał na myśli tylko parametrów konsoli, ale także jej wygląd zewnętrzny. Nowa wersja PlayStation Portable ma być bardziej płaska i być dostępna w pięciu różnych kolorach.

Kupujący będzie mógł wybierać m.in. spośród wersji białej, srebrnej i czarnej z lakierem fortepianowym. Dodatkowo pojawią się dwie specjalne wersje tematyczne. Jedna z Simpsonami (żółta) a druga w tematyce Spider-Mana (czerwona z przodu i czarna z tyłu obudowy).

Go!Cam

Go!Cam

To jednak nie koniec nowości. Nowe PSP ma być wyposażone w trzy nowe funkcje - Go!Cam, Go!Messenger i Go!Explore. Pierwsza z nich, oficjalnie zapowiedziana w maju, to kamera internetowa umieszczona u góry obudowy.

Dwie następne to całkowite nowości. Go!Messenger będzie umożliwiał rozmowy tekstowe, wideo i VOIP z innymi użytkownikami PSP podłączonymi do Internetu. Ostatnia nowość, Go!Explore, to moduł GPS umożliwiający stworzenie ze swojej przenośnej konsoli systemu nawigacji. Niestety, aby można było z niego korzystać trzeba się będzie zaopatrzyć w dysk UMD z mapami danego regionu.

Premiera nowego PSP w Europie ma nastąpić już 5 września.