GC 2007: Tryb "zostań gwiazdą" w FIFA 08 dla dziesięciu osób

Electronic Arts ujawniło plany dotyczące nowej funkcji w grze FIFA 08. Tryb "zostań gwiazdą" umożliwi nawet dziesięciu osobom z dowolnego miejsca na świecie rozgrywanie interaktywnych meczy. Opcja pojawi się w formie bezpłatnego dodatku i zostanie udostępniona w Internecie użytkownikom konsol nowej generacji - Xboxa 360 i Playstation 3.

Zostań gwiazdą - sezon współpracy to darmowe rozszerzenie uzupełniające obecny w grze tryb kariery, w ramach którego zabawa polega na stworzeniu własnego zawodnika i rozwijaniu jego umiejętności piłkarskich.

Dodatek umożliwi pięciorgu graczom wcielić się w zawodników tej samej drużyny, a następnie zmierzyć online z inną pięcioosobową grupą. Składy obu zespołów uzupełnione zostaną piłkarzami wirtualnymi.

"Naszym celem jest stworzenie gry, w której udział weźmie 22 prawdziwych zawodników. Każdy z nich będzie mieć określoną pozycję, a treningi przygotują do konkretnej roli na boisku. Rozszerzenie pozwalające na równoczesną grę 10 użytkowników znacznie przybliża nas do realizacji tego projektu." - skomentował Joe Booth, producent FIFA 08.

FIFA 08 zawiera 576 licencjonowanych drużyn, 30 lig i ponad 15 000 zawodników. Polska premiera gry zaplanowana została na 28 września bieżącego roku.