GC 2007: Znamy szczegóły Command and Conquer 3: Kane's Wrath

Jak pisaliśmy niedawno na łamach naszego serwisu, Electronic Arts podało ostatnio, że trwają pracę nad pierwszym dodatkiem do popularnej gry Command and Conquer 3. Teraz, na Games Convention 2007, firma zaserwowała nam więcej szczegółów dotyczących gry.

Główny wątek Kane's Wrath będzie dotyczył podnoszenia się z klęski Brotherhood of Nod. Kampania będzie podzielona na trzy etapy. Dodatek w sumie pozwoli graczom zagłębić się w dwudziestoletnią historię Command & Conquer, aż do wydarzeń z Tiberium Wars.

Największą nowinką ma być "nowy system globalnego konfliktu". Ostatecznie żegna on serię C&C z trybem gry od "misji do misji'. Teraz gracz będzie miał dostępną mapę świata, co pozwoli mu samemu zdecydować, które terytoria zaatakować w następnym posunięciu.

Aby taki tryb miał sens, trzeba było odpowiednio zmodyfikować system rozgrywki. Armie stworzone przez gracza nie będą już znikać po skończeniu misji. Gracz będzie je miał do dyspozycji na następne starcia. Jednostki, które przetrwają do końca danej misji także zostaną dodane do puli.

Oczywiście, jak w każdym dodatku, do dyspozycji gracza zostanie oddany szereg nowych jednostek. Teraz jednak będzie można je bardziej dostosować do swojego stylu zabawy. Każda fakcja będzie miała także dwie dodatkowe ścieżki rozwoju. Jedna z nich będzie nacechowana bardziej defensywnie, druga ofensywnie.

Co ciekawe Kane's Wrath ma ukazać się także na Xboxa 360. Wersja na PC będzie wymagała oczywiście oryginalnego C&C 3.