GE wkracza na rynek telewizorów HD

Amerykańska firma General Electric (GE) wraz z tajwańską firmą Tatung Company powołały do życia spółkę joint venture o nazwie General Displays & Technologies (GDT). Ma się ona zajmować produkcją telewizorów HD, które będą sprzedawane pod marką GE i będą pozwalały na pobieranie cyfrowych treści z Internetu.

49 procent udziałów w nowej spółce General Displays & Technologies (GDT) dzierży firma General Electric (GE), natomiast 51 procent należy do tajwańskiego współwłaściciela - firmy Tatung Company. Telewizory HD, które powstaną dzięki tej współpracy, będą sprzedawane pod marką GE. Co ważne, firma NBC Universal (GE posiada w niej 80 procent udziałów) ma się zająć stworzeniem otwartej platformy, która będzie pozwalała użytkownikom nowych odbiorników na podłączenie do Internetu i pobieranie cyfrowych treści.

Pierwsze telewizory z logo GE powinny trafić do sprzedaży wiosną przyszłego roku - ich roczna produkcja ma wynieść 2 miliony sztuk. Właściciele spółki mają nadzieję, że ich produkty będą stanowiły od 5 do 10% globalnego rynku.


Zobacz również