GG 11 do pobrania w wersji beta

Pobierz nowe, mocno zmienione i uproszczone GG 11. Komunikator internetowy w wersji testowej pojawił się już w dziale Download - PCWorld.pl. Nowe GG (już nie Gadu-Gadu) to powrót do idei sprzed lat, idei superszybkiego i bardzo łatwego w obsłudze komunikatora.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w sieci jest już dostępna nowa wersja Gadu-Gadu, a dokładniej GG, bo tak brzmi teraz oficjalna nazwa programu. Poza nazewnictwem i znakiem graficznym, przed użytkownikami komunikatora znacznie więcej nowości do przetestowania. To co macie odczuć już przy pierwszym uruchomieniu GG 11 to szybkość działania i prostota UI. Przy projektowaniu programu skupiono się na jego wyglądzie, który ma przypaść do gustu zarówno zwolennikom starszych wersji (duże podobieństwo do GG 6), jak i tych najnowszych.

GG 11 - przełomowe? Sprawdźcie sami!

Tomasz Jażdżyński, szef zespołu GG, jest przekonany, że efekty pracy zostaną docenione. "To największy obecnie projekt tego rodzaju w polskim Internecie. Bezpośrednio nad nowym oprogramowaniem pracuje około stu osób. To dużo, bo komunikacja w nowoczesnym wydaniu i przy dzisiejszych możliwościach internetu to coś więcej, niż sama rozmowa. Nasze codzienne relacje nie ograniczają się tylko do wiadomości tekstowych" - mówił w przeprowadzonej niedawno rozmowie.

Potwierdzeniem tych słów jest szeroka gama możliwości, jakie daje GG 11. Są wśród: radio z dostępem do ponad 90 stacji muzycznych online, gry online w które można pograć z rozmówcą (m.in. warcaby, kółko i krzyżyk czy poker), skrzynka e-mail i program pocztowy czy rozmowy wideo.

Wszystko to podane gustowniej i z dużym wdziękiem. GG pozbawiono niepotrzebnych ikonek, a ci którzy chcą skupić się na rozmowie, mogą dostosować swój komunikator internetowy, tak by wyglądał niemal ascetycznie.

Najlepiej jeśli sami wypróbujecie GG 11 beta:

GG 11.0.0.5858 Beta - kliknij i pobierz (Windows)

GG 11.0.0.5858 Beta (Mac)

Co sądzicie o nowym GG?

Aktualizacja: 16 lutego 2012 15:45

Odpowiadając na pytania: GG nie doczekało się jak na razie wersji dla Linuksa.