GG Dysk. 3 GB miejsca dla użytkowników Gadu-Gadu

Najpopularniejszy komunikator internetowy w Polsce, GG, doczekał się nowej wersji. Wraz z nią twórcy udostępnili również GG Dysk, czyli wirtualną przestrzeń do wymiany i współdzielenia plików.


W połowie lutego w sieci pojawiła się nowa wersja Gadu-Gadu, a dokładniej GG, jak brzmi teraz oficjalna nazwa programu. Zmieniło się wszystko, począwszy od nazwy i znaku graficznego, przez interfejs użytkownika aż po poszczególne funkcje - część z nich usunięto, lecz w zamian pojawiły się nowe.

GG Dysk - trzy gigabajty miejsca w chmurze

Jedną z nich jest GG Dysk, czyli wirtualna przestrzeń, w której każdy użytkownik nowego GG otrzyma 3 GB miejsca. Jeśli przechowywanie danych w chmurze kojarzy wam się z usługami Dropbox czy Skydrive, to jesteście w domu. Dysk od Gadu-Gadu jest właśnie tego rodzaju przestrzenią, w której można przechowywać i udostępniać zdjęcia, muzykę, filmy, teksty, prezentacje i różne inne pliki. Jak na polski rynek możemy mówić o przełomie, bo choć istnieją już usługi tego typu, teraz dostęp do dysku w chmurze otrzyma 6 milionów internautów.

Zobacz również:

  • WhatsApp przestanie działać na wybranych smartfonach

Za darmo swój GG Dysk mogą już zapełniać użytkownicy odświeżonego Web GG. W menu należy odnaleźć ikonkę w postaci otwartego foldera. Jak podaje notka prasowa GG:

Dysk został tak przygotowany, aby umożliwić w największy sposób wygodę i współdzielenie plików - użytkownik może np. stworzyć folder dla rodziny i udostępnić jego zawartość tylko swoim najbliższym, podobnie np. folder dla swojej klasy w szkole, do dyspozycji jest także tzw. folder publiczny - umieszczone w nim pliki można jednym kliknięciem udostępnić światu za pomocą unikatowego linku, nawet dla tych, którzy nie posiadają GG.

GG Dysk. 3 GB miejsca dla użytkowników Gadu-Gadu

GG Dysk: moje pliki

GG Dysk już za moment trafi do wszystkich użytkowników nowego GG, także w wersji desktopowej.

Prezes GG o zmianach w komunikatorze

Więcej o Rewolucji GG dowiecie się w najnowszym odcinku Technokracji - programu web TV prowadzonego przez redakcję PC World. Tym razem nasz redaktor rozmawia z prezesem GG, Tomaszem Jażdżyńskim.