GG Pro - komunikator dla firm

Na rynku pojawił się nowy biznesowy komunikator internetowy - GG Pro. Debiut najnowszego produktu spółki LIVECHAT Software poprzedził miesiąc testów, w których wzięło udział ponad 5000 użytkowników.

GG Pro to komunikator przeznaczony do rozmów tekstowych i głosowych. Poza standardowymi funkcjami oferuje m.in. listę kontaktów, zarządzanie uprawnieniami pracowników, współdzieloną historię rozmów i statystyki aktywności. Dzięki temu umożliwia nie tylko sprawną komunikację pomiędzy pracownikami, ale także gromadzenie wiedzy zarówno w małych i średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach.

GG Pro odróżnia od bezpłatnych rozwiązań możliwość zaawansowanego zarządzania pracownikami korzystającymi z komunikatora. Począwszy od fazy tworzenia kont, przez nadawanie pracownikom uprawnień i przydzielanie ich do grup roboczych i departamentów, aż po monitoring ich aktywności i statystyki rozmów. W pracy mają pomóc takie funkcje jak współdzielona lista kontaktów i historia rozmów. Komunikator biznesowy umożliwia ustanowienie polityki wykorzystania komunikatorów. Administrator systemu decyduje wtedy m.in. czy pracownicy mogą korzystać z dodatkowych protokołów komunikacyjnych, korzystać z prywatnego komunikatora, lub np. prowadzić prywatne rozmowy.

Komunikator jest dostępny w dwóch wersjach:

  • Wersja Small Business, podstawowa, jest oferowana w elastycznym modelu SaaS (Software as a Service), czyli na warunkach okresowej dzierżawy oprogramowania i jego hostingu na serwerach producenta. Model ten stworzony jest z myślą o małych i średnich firmach, które nie chcą angażować własnych zasobów w proces instalacji i utrzymywania komunikatora.
  • Wersja Enterprise - opracowana z myślą o wdrożeniach w większych przedsiębiorstwach oraz korporacjach. Ta oferta obejmuje zakup aplikacji dla użytkowników oraz bezterminowej licencji na serwer GG Pro, który instalowany jest na sprzęcie Klienta wewnątrz firmy.

W obu wersjach komunikacja w GG Pro odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu SSL.

Więcej informacji: GG pro, LIVECHAT Software

Zobacz krótki filmik: