GG po prostu - reaktywacja czy rewolucja?

GG stało się prostsze. Ale także przejrzystsze, odchudzone i gruntownie przeprojektowane. Faktycznie przypomina najlepsze czasy tego komunikatora. Nowe GG bez numerka to nie tylko powrót do źródeł, ale także cała nowa platforma komunikacyjna, w której dostajemy pocztę GG, dysk wirtualny na nasze pliki oraz bezpłatne aplikacje działające w ramach GG. Czy reaktywacja GG to w istocie rewolucja?

GG z aplikacjami - premiera

GG Network zaprezentowało nowy komunikator pod nazwą GG w wersji beta już w lutym tego roku. Uwagę zwracała zwłaszcza prostota, lekkość i przejrzystość komunikatora.

GG po prostu - reaktywacja czy rewolucja?

Aplikacje GG

GG wprowadza darmowe aplikacje

Teraz udostępniony został sklep z darmowymi aplikacjami do GG. Pasek z aplikacjami możemy jednym kliknięciem wysuwać i chować z boku listy kontaktów, a same aplikacje możemy dowolnie usuwać lub dodawać. API GG jest otwarte, więc każdy może zaprojektować i udostępnić własną aplikacje do GG. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

GG po prostu - reaktywacja czy rewolucja?

Wydawcy aplikacji na GG

Aplikacje w GG - jakie są dostępne?

Obecnie w GG możemy uruchomić następujące aplikacje: pogoda, program kin w Polsce, horoskop, rysownik (wspólne rysowanie w sieci), alarm, słownik językowy oraz gry. Prawdziwe pole do popisu otwiera się dopiero przy aplikacjach od znanych wydawców, którzy przygotowali swoje własne aplikacje do GG. Katalog aplikacji dla GG obejmuje obecnie AutoCentrum.pl, Bankier.pl, GryOnline.pl, Interia.pl (Ding), Onet.pl (Zapytaj.onet.pl), Polskie Radio, Radio ZET, WP.pl oraz PC World.

GG po prostu - reaktywacja czy rewolucja?

PC World News

PC World w GG - aplikacja. która pozwoli być na bieżąco

Na GG dostępna jest też nasza aplikacja czyli PC World. Możecie za jej pomocą śledzić wszystkie artykuły z PC World i innych naszych wydawnictw, a także oglądać materiały wideo. Aplikację można dostosować do swoich potrzeb. Jak dokładnie aplikacja PC World wygląda zobaczycie na filmiku poniżej. Polecam zainstalować, bo aplikacja ta bardzo ułatwi życie naszym czytelnikom.

GG - na pececie na smartfonie - zawsze tak samo

Jeżeli raz spersonalizujemy nasze GG, to potem niezależnie z którego urządzenia (komputer czy smartfon) zalogujemy się na nasze konto, to zawsze otrzymamy taki sam, spersonalizowany przez nas komunikator z wybranymi przez nas aplikacjami.

Dysk w chmurze od GG dla każdego

Warto też wspomnieć, że jedną z największych zalet nowego GG jest fakt, że dostajemy dysk wirtualny o pojemności aż 3 GB (to więcej niż popularny Dropbox), który pozwala na przechowywanie plików. GG Dysk działający podobnie jak Dropbox z pewnością to jedna z najbardziej przydatnych funkcji. Warto też wspomnieć o sprytnie o zintegrowanych w jednym okienku GG stacjach radiowych i stacjach z Open.Fm (nasze ulubione stacje wyświetlają się na samej górze GG).

GG po prostu - reaktywacja czy rewolucja?

GG dysk

Komentarz

Kiedy wydawało się, że popularny polski komunikator czeka powolny upadek, GG po długiej przerwie wróciło i zrobiło to w wielkim stylu. GG Network po latach zmian z prostego komunikatora w ociężały, przeciążony reklamami kombajn multimedialny, wreszcie postanowiła powrócić do korzeni, dając łatwy i przejrzysty komunikator z modyfikowalnym interfejsem, jednocześnie wyrzucając z niego wszelkie niepotrzebne śmieciowe usługi. To co dostajemy w zamian (poczta e-mail, dysk w chmurze i bezpłatne,spersonalizowane aplikacje) sprawia, że GG znowu warto używać.

GG po prostu - reaktywacja czy rewolucja?

GG po prostu

Miałem okazję korzystać z nowego GG i muszę przyznać, że naprawdę jest różnica - program wreszcie nie irytuje, jest szybki, przejrzysty, a zarazem funkcjonalny. Facebooka pewnie nie przebije, ale nowe GG ma na tyle dużo potencjał, by być w czołówce platform komunikacyjnych w Polsce.

Czy GG zwycięży w Polsce Facebooka? Czy używacie jeszcze GG? I jak podoba się Wam nowa odsłona komunikatora?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: