GG rewolucja! - Technokracja odc.14

W dzisiejszych czasach jednym z najcenniejszych narzędzi jest to, które zapewni nam sprawną komunikację z innymi. Siedawno pojawiło się całkowicie odmienione Gadu-Gadu. Jak mówi ich hasło reklamowe "GG. Po prostu wszędzie", nawet w Technokracji. Zapraszamy na rozmowę z jego prezesem, Tomaszem Jażdżyńskim.

Gadu-Gadu to pierwszy polski komunikator internetowy. Kiedy ruszyło w 2000 roku było aplikacją działającą w bardzo podobny sposób do istniejącego wcześniej ICQ, choć początkowo w wersjach beta, znanych jako SMS Express, Gadu-Gadu było jedynie bramką do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych SMS. Aplikacja szybko stała się bardzo popularna i tak jak teraz każdy ma konto w serwisie społecznościowym, tak niegdyś niemal każdy polski internauta miał własny numer Gadu-Gadu. Z czasem zaczęto dodawać masę nowych funkcji, jak ustawianie statusów widocznych po zamknięciu programu, nowe emotki, radio czy oglądanie filmów z YouTube w oknie rozmowy.

W lutym 2009 roku pojawiła się finalna wersja Nowego Gadu-Gadu, a rok później sam komunikator zintegrował się z serwisem GG.pl. Niestety, od tego momentu popularność Gadu-Gadu zaczęła spadać, z powodu miedzy innymi zbyt wielu funkcji i zmniejszonej czytelności samego komunikatora.

Zobacz również:

  • Nowa szczepionka na COVID-19 od AstraZeneca – skutki uboczne i działanie [Aktualizacja 27.07.2021r.]

Tomasz Jażdżyński, aktualny prezes GG Network, po objęciu tego stanowiska w styczniu 2011 roku, postanowił przywrócić Gadu-Gadu dawną świetność. Idzie za tym między innymi zmiana nazwy, która teraz brzmi po prostu GG.

W pierwszej części najnowszego odcinka prezes Tomasz Jażdżyński opowie nam jakie są największe zmiany w nowym GG. Dowiemy się, że jednym z podstawowych celów nowej odsłony programu jest to by był on jak najbardziej przejrzysty i docierał do jeszcze większej ilości osób, między innymi poprzez poszerzenia całego ekosystemu, z którego największą nowością jest osobisty wirtualny dysk.

W części drugiej poruszyliśmy temat wieloplatformowości nowego GG; pojawiły się wersje na najpopularniejsze platformy mobilne, a na swoich komputerach mogą z niego korzystać już nie tylko użytkownicy PC ale także Mac. W przygotowaniu jest również wersja na Linuxa. Zapytaliśmy również o przyszłość GG. W jakim kierunku będzie ono rozwijane? Czy z czasem pojawi się u nas kolejna sieć społeczna czy może proste i bardzo skuteczne narzędzie do komunikacji, które będzie królować na polskim rynku?

Zapraszamy do oglądania i komentowania.