GIFT nad Wisłą

Tylko dwa dni pozostały do krajowej premiery nowej platformówki na PC - GIFT.

Posiadacze PeCetów już od bardzo dawna nie mieli okazji pograć w żadną nową platformówkę. Nie powinien więc dziwić entuzjazm towarzyszący niedawnej zachodniej premierze GIFT autorstwa Cryo Interactive. Teraz za sprawą firmy CD Projekt tytuł ten dostępny będzie również w polskich sklepach. Premiera odbędzie się 20 grudnia, a cena detaliczna gry nie powinna przekroczyć 79 zł.

GIFT przedstawia nam historię małego czerwonego stworka, który wyrusza w podróż w celu uratowania swojej ukochanej - Lolity Globo. Twórcy podzielili jego wędrówkę na kilkanaście etapów różniących się m.in. pod względem wystroju, poziomu trudności i pojawiających się przeciwników. Przeciwko tym ostatnim możemy użyć nieodłącznej drewnianej laski lub jednego z dostępnych zaklęć magicznych. Oczywiście oprócz eksterminacji wrogów należy zbierać przedmioty i używać ich w przeznaczonych do tego miejscach. W grze występują także rozmaite zagadki logiczne.

Grafika bazuje na wydajnym trójwymiarowym engine, a jej wygląd przypomina najlepsze komiksy. Gama użytych barw przyprawia o zawrót głowy, podobnie, jak efekty specjalne - szczególnie algorytmy sterujące oświetleniem. Równie atrakcyjnie prezentuje się dźwięk i podkład muzyczny.

Więcej informacji: www.cdprojekt.com


Zobacz również