GIODO rozpoczyna kontrolę TerazPraca.pl - dane internautów krążą w Sieci

GIODO zapowiedziało kontrolę w portalu rekrutacyjnym TerazPraca.pl. W Sieci krążą CV kilkunastu tysięcy użytkowników.

Generalny Inspektor obiecuje dokładną kontrolę serwisu TerazPraca.pl. Tylko co z LoccoEvent.pl, które także pozwoliło na wyciek danych?

Polecamy:

Zobacz także:

Przed tygodniem, jako jedna z pierwszych redakcji, informowaliśmy o wycieku bazy polskich CV z portali rekrutacyjnych TerazPraca.pl i LoccoEvent.pl. Jak się okazało, dane osobowe kilkunastu tysięcy internautów mógł zobaczyć dosłownie każdy, korzystając z przeglądarki internetowej.

"Z informacji, które dotarły do biura GIODO, od osób, które skarżą się na wyciek, wynika, że poszkodowanych może być kilkanaście tysięcy" - potwierdziła w środę Małgorzata Kałużyńska-Jasak, rzecznik prasowy GIODO. Oficjalna strona Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych dodaje, że na czarnym rynku pojawiają się oferty sprzedaży bazy danych z serwisu TerazPraca.pl. Instytucja ostrzega, że zakup tych informacji jest przestępstwem. Kontrola serwisu TerazPraca.pl rozpocznie się jeszcze w czerwcu.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?

Wśród osób informujących GIODO o zaistniałej sytuacji byli również czytelnicy PCWorld.pl. Zaskoczyło nas, że kontrola Generalnego Inspektora nie dotyczy również serwisu LoccoEvent.pl. Jak dowiedzieliśmy się od naszego informatora, CV z tego serwisu nadal są widoczne w pamięci podręcznej Google'a.

-----------------------

GIODO przypomina poszkodowanym o możliwości samodzielnego zgłaszania się w tej sprawie do policji lub prokuratury. W Sieci znalazły się życiorysy, adresy pocztowe, numery telefonów, informacje o wykształceniu, doświadczeniu czy życiu rodzinnym użytkowników TerazPraca.pl i LoccoEvent.pl.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: