GNOME 3.4 - nowa wersja środowiska graficznego Linuksa

W rok po wydaniu GNOME 3 pojawia się druga poważna aktualizacja tego kontrowersyjnego środowiska graficznego dla Linuksa. Wersja GNOME 3.4 zawiera całą masę poprawek oraz kilka zupełnie nowych funkcji jak wideorozmowy w komunikatorze Empathy i nowe możliwości wyszukiwania dokumentów.

GNOME 3.4

Zespół pracujący nad GNOME poinformował, że przeglądarka internetowa Epiphany nazywa się teraz po prostu WWW. Otrzymała też nowy interfejs i poprawiono jej wydajność. Nowego interfejsu i funkcji doczekały się także Dokumenty i Kontakty zintegrowane z kontami internetowymi.

Polecamy: Fedora 15 Beta - pierwszy Linux z GNOME 3

GNOME 3.4 - wideorozmowy w komunikatorze Empathy

GNOME 3.4 - wideorozmowy w komunikatorze Empathy

GNOME 3.4 oferuje również wideorozmowy w komunikatorze Empathy, do którego dodano nową obsługę Windows Live Messaging i komunikatora Facebooka. Środowisko graficzne wyposażono także w nowe wyszukiwanie dokumentów z ekranu podglądu, a także aplikację Boxes do łączenia ze zdalnymi komputerami oraz używania maszyn wirtualnych. Dodano też animowane tła, które dopasowują swoją jasność do pory dnia.

Pobierz: GNOME 3.4

GNOME 3.4 - animowane tła (poranek, dzień, noc)

GNOME 3.4 - animowane tła (poranek, dzień, noc)

Oprócz tego, wprowadzono około 41 000 mniejszych i większych zmian oraz poprawek w porównaniu do wersji GNOME 3.2. Swój udział w pracach nad nową wersją środowiska graficznego miało prawie 1 300 osób. Szeroki opis zmian w języku polskim można znaleźć na stronie GNOME.org.

Zobacz też: Cinnamon 1.4 - nowe narzędzia w interfejsie dla Linuksa