GOG Galaxy - pojawia się konkurencja dla Steam

Serwis GOG znany jest każdemu miłośnikowi wirtualnej rozrywki, a zwłaszcza w Polsce, ponieważ założony został przez CD Projekt. Po latach udanej bytności na rynku postanowił rzucić wyzwanie serwisowi Valve.

Wyzwanie to nie dotyczy budowania własnych konsol czy tworzenia autorskiego systemu, a zmiany GOG w serwis pozbawiony cech charakterystycznych dla Steam. Te cechy to konieczność bycia online, automatyczne aktualizacje podczas uruchamiania zakupionych tytułów czy też konieczność wpisywania kodu przy pierwszym uruchomieniu gry. GOG Galaxy rezygnuje z tego wszystkiego - raz zakupiona gra jest pobierania na dysk użytkownika, a do jej uruchomienia nie będzie potrzebna sieć, zaś wszystkie aktualizacje czy też pokazywanie Osiągnięć światu jest opcjonalne. Poniższy filmik wyjaśnia całą ideę.

Zasady działania serwisu nie zmieniają się ani na jotę, a sam klient GOG Galaxy jest całkowicie dowolnym wyborem użytkownika. Jeśli ktoś chce dołączyć do beta-testów serwisu, powinien wejść na tę stronę i wybrać opcję "Join". Na podany adres mailowy zostanie wysłane zaproszenie. Niestety, użytkownicy, którzy wciąż działają na Windows XP lub Viście nie są mile widziani - serwis jest dla osób używających Windows 7 i wyższych systemów, a w przypadku Mac OS X - 10.8 i wyższych wersji.