GOG.com rozpoczął świąteczną megapromocję

Serwis Good Old Games, od początku grudnia, każdego dnia robił swoim użytkownikom niespodzianki. Ostatnia, 14 niespodzianka, miała przyćmić wszystkie pozostałe. Dziś okazało się, że jest nią promocja ponad 300 gier, która potrwa przez najbliższe tygodnie.

Niektórzy myśleli, że ostatnią niespodzianką będzie jakiś nowy wielki tytuł, który trafi do sprzedaży w GOG.com lub kilka nowych gier, ale większość spodziewała się właśnie powszechnej promocji. Brak zaskoczenia wywołanego prezentem nie zmniejszył jednak zadowolenia z jego otrzymania, o czym można się przekonać czytając forum GOG-a.

W promocji jest ponad 300 tytułów gier, czyli przeważająca większość gier znajdujących się w katalogu serwisu. Ceny różnych gier obniżono o 30, 40 i 50 proc. Można więc nabyć hity z przed kilku lat w cenach od 2,99 do 6,99 dolarów.

Zobacz również:

  • Cyberpunk 2077 o 50% taniej! Sprawdzamy Letnią Wyprzedaż na GOGu
  • Gry "tylko dla dorosłych" w doskonałych cenach. Trzeba się jednak pospieszyć

Nie wszystkie gry będą w promocji przez cały okres jej trwania, czyli do 3 stycznia. Jeśli ktoś chce taniej kupić gry firmy Atari, to pozostało mu na to 6 dni. Gry Activision natomiast, pojawią się w promocji za 3 dni.

W informacji promocyjnej, ludzie z GOG.com polecają m.in. serie Buldur's Gate i Duke Nukem, a także gry Beyond Good and Evil i Far Cry, ale znajdzie się tam również wiele innych tytułów.

Promocja gier został przez GOG.com wykorzystana również jako autopromocja. Spośród osób, które polubią GOG.com w serwisach Facebook i Twitter oraz będą dzielić się informacją o obniżonych cenach, GOG.com wybierze w styczniu 20 osób, które otrzymają specjalne koszulki w limitowanej edycji. Promocja może więc przynieść obustronne korzyści.