GOG.com umożliwi bezproblemowy zwrot kupionych gier

Cyfrowa dystrybucja ma wiele zalet, ale też poważną wadę. Najczęściej po zakupie takiego wirtualnego dobra, jak chociażby gry komputerowej, sklepy nie przewidują możliwości zwrotu. Na ten problem zwrócił uwagę sklep oferujący starsze gry o nazwie GOG.com. Od teraz użytkownicy będą mogli zwrócić kupione gry i otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli spełnią odpowiednie warunki.

GOG, czyli Good Old Games (Dobre Stare Gry) to mający polskie korzenie serwis sprzedający na całym świecie cyfrowe kopie starszych gier. Są to zwykle tytuły wybitne lub kultowe. Ma on opinię bardzo przyjaznego graczom, na co składa się z pewnością fakt, że ceny za starsze tytuły nie są zbyt wygórowane. Teraz sklep stara się zdobyć jeszcze większą przychylność graczy poprzez umożliwienie zwrotów kupionych gier.

Pierwsza możliwa sytuacją, gdy GOG dopuszcza zwrot gier ma miejsce wtedy, kiedy mimo spełnienia minimalnych wymagań sprzętowych tytuł się nie uruchomi na komputerze użytkownika. Jeśli nie pomoże kontakt z supportem i wykonanie podanych przez wsparcie techniczne instrukcji, to na konto gracza zostanie zwrócona kwota, za którą zakupił dany tytuł.

GOG.com umożliwi bezproblemowy zwrot kupionych gier

GOG.com

To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że nawet jeśli wymagania sprzętowe gry nie będą zawyżone, to i tak każdy klient będzie mógł ubiegać się o zwrot pełnej kwoty za grę, jeśli zgłosi taką chęć w przeciągu dwóch tygodni od dokonania zakupu. Warunkiem jest to, co zrozumiałe, że gra nie została jeszcze pobrana na dysk użytkownika.

Zobacz również:

  • Wielka wyprzedaż gier na GOG.com. Takich przecen dawno nie było [20.08.2021]
  • Kultowe gry za darmo na GOG.com. Sprawdź, co w ofercie

Materiał wideo promujący nową możliwość zwrotu kupionych gier można znaleźć w serwisie YouTube.

źródło: playingdaily.pl