GOG.com zaoferuje gry typu Fallout czy Operation Flashpoint bez zabezpieczeń

Firma CD Projekt podała szczegóły dotyczące swojego najnowszego przedsięwzięcia - serwisu i sklepu ze starymi grami "GOG.com". Głównym założeniem projektu jest dystrybucja sieciowa "odświeżonych" starych tytułów po niskich cenach. Premiera serwisu nastąpi we wrześniu bieżącego roku.

CD Projekt, jeden z czołowych polskich wydawców gier komputerowych oraz producent znanego na całym świecie Wiedźmina, w ostatnich dniach ogłosił projekt GOG.com. Nazwa strony jest skrótem od wymownego hasła "Good Old Games".

GOG.com będzie rozbudowaną platformą, która zaoferuje prawdziwe klasyczne hit sprzed lat. Wiadomo, że gry będą dostępne w dwóch cenach - 5.99 lub 9.99 dolarów. Tytuły zostaną też w pełni dostosowane do zabawy na systemach Windows Vista i Windows XP. Co ciekawe, gry nie będą mieć żadnych ograniczeń chroniących przed kopiowaniem. Efektem takiego zabiegu ma być możliwość wielokrotnego ściągania i instalowania gier na kilku komputerach.

Zobacz również:

  • Klasyki na GOG.com w doskonałych cenach. Takiej okazji nie można przegapić
GOG.com zaoferuje gry typu Fallout czy Operation Flashpoint bez zabezpieczeń

Pomysłodawcy zapowiadają, że GOG.com będzie nie tylko sklepem, ale również portalem społecznościowym, w którym fani starszych produkcji będą mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami i opiniami związanymi z konkretnymi tytułami. W portalu znajdą się również profesjonalne recenzje gier oraz inne artykuły z nimi związane.

Jak na razie GOG.com podpisało umowy z takimi wydawcami jak Interplay oraz Codemasters. Wśród najważniejszych tytułów, które dotychczas ogłoszono, znalazły się m.in. seria Fallout, Freespace 2, Operation Flashpoint: Game of the Year Edition czy TOCA Race Driver 3. Cały czas trwają również negocjacje z innymi wydawcami.

Na 1 sierpnia zaplanowano rozpoczęcie zamkniętego beta testu serwisu (zapisy na www.gog.com). Premiera zaplanowana została na wrzesień 2008.

Kilka najnowszych informacji związanych z projektem poniżej:

- GOG.com ma być produktem globalnym, serwis zostanie przygotowany w całości w języku angielskim

- Gry oferowane w serwisie będą w oryginalnych wersjach językowych (angielski). CDP póki co nie planuje wprowadzania do sprzedaży wersji zlokalizowanych.

- Portal zaoferuje nie tylko gry komputerowe, ale również inne ciekawe dodatki: tapety, patche, itd.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: