GOG to już nie tylko stare gry bez DRM

GOG.com to serwis oferujący głównie klasyczne gry. Należy on do polskiej firmy CD Projekt, a popularność na całym świecie zdobył dzięki sprzedaży gier bez DRM oraz budowaniu relacji z użytkownikami serwisu. Teraz doczekał się on odświeżenia wyglądu i kilku zmian, które rozszerzą jego możliwości.

GOG.com

Skrót GOG do niedawna był rozszerzany jako Good Old Games (stare dobre gry). W ofercie sklepu internetowego były produkcje sprzed kilku i kilkunastu lat, które zoptymalizowano do pracy na nowoczesnych komputerach. Niedawno jednak, serwis poinformował, że do jego oferty dołączą także zupełnie nowe gry.

Good Old Games zostaje więc za nami, a przed nami GOG.com. Serwis mówi, że nie oznacza to, iż przestanie wydawać starsze gry i wprowadzi DRM (cyfrowe zarządzanie prawami autorskimi). Wręcz przeciwnie. Gier ma być coraz więcej i nie będą one podlegały zasadom DRM znanym ze Steama i innych serwisów sprzedających gry w internecie.

Zobacz również:

  • Cyberpunk 2077 o 50% taniej! Sprawdzamy Letnią Wyprzedaż na GOGu
  • Klasyki na GOG.com w doskonałych cenach. Takiej okazji nie można przegapić

Wczoraj, 28 marca, użytkownicy mogli zobaczyć, że GOG.com właśnie zaczął wprowadzać zmiany. Serwis został wyraźnie odświeżony, choć zachowano jego charakterystyczny styl. Wprowadzono także pierwszą, nie licząc Wiedźmina stworzonego przez CD Project, zupełnie nową grę Legend of Grimrock, którą można zamawiać już przed premierą. Wczoraj udostępniono także gry Trine i The Whispered World.

Nowa wersja serwisu ma cechować się większą ilością gier (w tym nowych z najwyższej półki), szybszymi prędkościami pobierania, współpracą z niezależnymi deweloperami (gry indie - już niedługo Spacechem i Machinarium) oraz nowymi możliwościami. Fanów klasycznych gier ucieszy udoskonalona funkcja Community Wishlist pozwalająca głosować na tytuły, które chcieliby zobaczyć w GOG.com.

Nasz polski produkt ma potencjał by stać się poważnym rywalem Steama, a już obecnie jest liderem wśród sprzedawców gier bez DRM.