GPS bez kabli

Firma Magellan rozpoczęła sprzedaż miniaturowego odbiornika GPS przeznaczonego dla użytkowników komputerów podręcznych marki Palm i IBM.

Amerykańska firma Magellan wyprodukowała kompaktowy odbiornik GPS przeznaczony dla posiadaczy palmtopów Palm V i Vx oraz urządzeń IBM Workpad. GPS Companion udostępnia funkcje satelitarnej nawigacji w terenie, a za pomocą załączonych do zestawu szczegółowych map USA oferuje również funkcje miejskiego przewodnika po wybranych aglomeracjach Stanów Zjednoczonych.

Miniaturowe urządzenie firmy Magellan jest 12-kanałowym odbiornikiem GPS, który w łatwy sposób można połączyć z komputerami podręcznymi marki Palm i IBM. Producent twierdzi, iż jest to pierwszy na świecie kieszonkowy odbiornik GPS do komputerów przenośnych, który do podłączenia nie wymaga stosowania okablowania. Tak jak wiele innych urządzeń peryferyjnych przeznaczonych dla Palm V i Vx, również GPS Companion podłącza się na zasadzie clip-on.

W zestawie nabywcy otrzymają komplet baterii, płytę CD zawierającą oprogramowanie nawigacyjne oraz mapę Stanów Zjednoczonych, a także (opcjonalnie) kable do zasilania urządzenia poprzez samochodowe gniazdo zapalniczki. Urządzenie kosztuje 169 USD.

Więcej informacji: www.magellangps.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących