GPS w dłoni

Amerykańska firma Garmin zapowiedziała wprowadzenia na rynek urządzenia, które z pewnością zainteresuje tych wszystkich, którym często zdarza się gdzieś zabłądzić. IQue 3600 to palmtop, wyposażony we wbudowany moduł GPS - dzięki temu w każdej chwili użytkownik może sprawdzić gdzie się znajduje.

IQue 3600 ma kosztować 589 USD - według zapowiedzi w sklepach palmtop pojawi się za ok. dwa tygodnie. Urządzenie zaprojektowano tak, by z powodzeniem mogło zastąpić każdą mapę - wyposażono je w dokładne plany miast, aplikację do obliczania długości trasy, indeks adresów oraz system nawigacji głosowej. Elektroniczna mapa w pełni integruje się ze standardowymi "palmowymi" (urządzenie wyposażono w system operacyjny Palm OS 5) programami - na planie automatycznie zaznaczane będą np. adresy zgromadzone w programie Palm Address Book.

Palmtop wyposażono również w kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, 32 MB pamięci, procesor Dragonball MXL oraz złącza umożliwiające korzystanie z kart pamięci flash.

Więcej informacji:

http://www.garmin.com


Zobacz również