GPS z cyfrówką

Zaawansowany GPS MIO sprawnie prowadzi do celu i ma kilka unikatowych funkcji.

Na łamach PCWK prezentowaliśmy już prostszą wersję GPS MIO DigiWalker, oznaczoną symbolem C520. Różnice dotyczą nie tylko wyposażenia, lecz również materiałów zastosowanych w obudowie. W modelu 520 krytykowaliśmy błyszczące obramowanie panelu LCD, które odbijało światło. W C720 powierzchnia jest matowa, co zdecydowanie zwiększa wygodę użytkowania. GPS prezentuje się elegancko, zgrabna obudowa wyposażona jest w ekran dotykowy LCD o 4,3-calowej przekątnej. Taki rozmiar wyświetlacza wydaje się optymalny dla większości użytkowników. Obraz jest na tyle duży, że łatwo go odczytać, natomiast wymiary urządzenia pozwalają je zabrać nawet na przechadzkę. Wyposażenie wersji 720 obejmuje 2-gigabajtową wbudowaną pamięć, w której można przechowywać filmy, zdjęcia cyfrowe czy pliki MP3. Z tyłu urządzenia zamontowano cyfrowy aparat z matrycą o 2-megapikselowej rozdzielczości. Fotografie mają przyzwoitą jakość, dużo lepszą niż oferuje większość cyfrówek wbudowanych w telefony komórkowe.

Zdjęcia niczego sobie

Ciekawostką jest możliwość zrobienia fotografii i naniesienia na nią koordynatów (ustalonych przez GPS) fotografowanego miejsca. Aparat może również służyć jako skaner wizytówek. Wgrane mapy pochodzą z firmy TeleAtlas. Czasami zdarzają się błędy w postaci przydzielenia odcinkom dróg odpowiednich informacji na temat dozwolonego kierunku jazdy. Powoduje to, że urządzenie co pewien czas chce poprowadzić nas karkołomną trasą, mającą niewiele wspólnego z rzeczywistą optymalną drogą. Jednak zwykle trasy są wyznaczane bez zarzutu, a mapy dróg bardzo dokładne. Dużo lepiej niż w modelu 520 działa funkcja śledzenia poruszania się pojazdu, zatem nie zdarzy się, że po przejechaniu drogi system każe w nią skręcić.

Użytkownikom telefonów komórkowych bardzo przyda się wbudowany w GPS interfejs Bluetooth v.2.0, który pozwala na wykorzystanie C720 jako wygodnego zestawu głośno mówiącego (m.in. do pamięci można wgrać książkę telefoniczną z komórki). Dołączone akcesoria to uchwyt samochodowy, zasilacz samochodowy, sieciowy, pokrowiec, kabel USB.