GPW celem udanego ataku hakerów, wyznawców Allaha. Ruszyły poszukiwania intymnych zdjęć

Hakerzy przeprowadzili skuteczny atak na jeden z serwerów Giełdy Papierów Wartościowych.

Giełda Papierów Wartościowych została zhakowana. Na Pastebin pojawił się 30-megabajtowy plik zawierający dane osobowe, hasła, adresy IP serwerów, mapy infrastruktury sieciowej GPW, loginy i hasła administratorów serwerów/routerów. Dzięki tym danym hakerom udało się też dostać na skrzynki klientów GPW i wykraść ich prywatne dane, w tym intymne zdjęcia. Teraz możemy być pewni, że wielu internautów zacznie ich intensywne poszukiwać...

Wyznawcy Allaha

Zdobyte dane umieścił na Pastebin osobnik noszący polskie nazwisko, który dodatkowo napisał, że atak hakerski został przeprowadzony w odwecie za naloty na jego kraj. Dodał jeszcze, że ataki będą ponawiane i zakończył wszystko okrzykiem Allahu Akbar!!

GPW celem udanego ataku hakerów, wyznawców Allaha. Ruszyły poszukiwania intymnych zdjęć

Patrząc na ten wpis może się wydawać, że chodzi o Polaka, który popiera Państwo Islamskie bombardowane obecnie przez zachodnią koalicję. Polska jednak w tych atakach nie uczestniczy.

GPW potwierdza

Giełda Papierów Wartościowych potwierdziła, że "mogło dojść po pozyskania przez podmioty nieuprawnione Państwa archiwalnych danych używanych przy logowaniu do symulatora giełdowego GPW Trader.". Sugeruje jednocześnie słusznie, żeby osoby używające tych samych haseł w innych serwisach internetowych jak najszybciej je zmieniły.