GSC zdradza szczegóły dotyczące nowego patcha do S.T.A.L.K.E.R'a

Pierwsze informacje dotyczące wydania nowego patcha do gry S.T.A.L.K.E.R pojawiły się już w czerwcu. Wtedy to, firma GSC zapowiedziała wprowadzenie nowego systemu rozgrywki. Wiadomo było, że będzie się on nazywał Freeplay. Nie podano jednak szczegółów. Teraz autorzy postanowili uchylić rąbka tajemnicy.

GSC zdradza szczegóły dotyczące nowego patcha do S.T.A.L.K.E.R'a
Tryb Freeplay ma być nową opcją rozgrywki, dostępną jedynie w trybie single-player. Co więcej, gracze będą mogli aktywować tę opcję dopiero po ukończeniu całej gry.

Przedstawiciel GSC, Oleg Yavorsky, zapowiada że nowy tryb będzie odpowiedzią na rosnące potrzeby graczy. Ci bowiem narzekali na brak możliwości dowolnej eksploracji ogromnego świata gry. W efekcie, duża jego część pozostawała dla wielu nieodkryta.

Teraz ma się to zmienić. Autorzy obiecują, że pojawi się wiele nowych questów oraz możliwość nieograniczonego zwiedzania świata S.T.A.L.K.E.R'a.

Nowością będzie też kolejny poziom trudności. Jak zapowiadają twórcy, ma on być "ekstremalnie trudny" i być "prawdziwym wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych graczy". Oczywiście, on też dostępny będzie jedynie po ukończeniu kampanii.

Niestety, nie jest znana data wydania najnowszego patcha. Twórcy obiecują, że możemy się go spodziewać na dniach. Z drugiej strony, wszyscy wiemy jak to wygląda w przypadku S.T.A.L.K.E.R'a...