GT1 - nowe pamięci G.Skill DDR3, które świecą i hałasują

Firma G.Skill International Enterprise przedstawiła nowe zestawy pamięci Dual Channel DDR3. Co ciekawe, moduły zostały wyposażone w chłodzenie Thermaltake RamOrb.

Nowe zestawy należą do nowej serii o oznaczeniu GT1 i przeznaczone są do współpracy z płytami głównymi obsługującymi procesory Intela (zostały zoptymalizowane dla chipsetów nVidia n7xxi). Składają się z dwóch 2-gigabajtowych modułów (płytki PCB wykonano z sześciu warstw), z których każdy wyposażony został w aktywny system chłodzenia firmy Thermaltake - RamOrb. Dzięki niemu generowane przez pamięci ciepło przechwytywane jest przez umieszczone po obu stronach kości aluminiowe radiatory i transportowane za pomocą miedzianego ciepłowodu do drugiego, składającego się z szeregu miedzianych blaszek radiatora na którym zamontowano 50-milimetrowy wentylator (został on dodatkowo podświetlony niebieskimi diodami LED). Warto również dodać, że użytkownik ma możliwość dostosowania nachylenia rurki z wentylatorem w ten sposób, aby nie kolidowała z innymi podzespołami komputera.

GT1 - nowe pamięci G.Skill DDR3, które świecą i hałasują

Nowe zestawy DDR3 G.Skill

Parametry zestawów:

DDR3 PC 14400 CL8 4GB Kit - 1800 MHz, 8-8-8-21, 1,9 V

DDR3 PC 16000 CL9 4GB Kit - 2000 MHz, 9-9-9-24, 1,9 V

Zestawy zostały objęte dożywotnią gwarancją. Do sprzedaży powinny trafić wkrótce, natomiast ich cen na razie nie podano.

Więcej informacji: G.Skill