GTA 5 - Rockstar niebawem wyłączy serwery dla PlayStation i Xbox

Rockstar wydał oficjalne oświadczenie, w którym mówi o zakończeniu wsparcia dla GTA Online na konsolach starej generacji.

źródło: Rockstar

Rockstar Games oficjalnie potwierdziło koniec wsparcia dla GTA Online na dwóch platformach. Chodzi o PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gracze nie będą mogli zalogować się do sieciowego trybu GTA 5, ani sprawdzić statystyk w Rockstar Social Club. Serwery zostaną wyłączone 16 grudnia 2021 roku.

Firma tłumaczy swoją decyzję chęcią skupienia się nad dalszym rozwojem GTA Online na PC, PlayStation 4 , Xbox One, oraz planowanym na październik tego roku uruchomieniem usługi na konsolach nowej generacji. Oprócz zaplanowanego wyłączenia serwerów, Rockstar poinformował, że po 15 września tego roku, nie będzie możliwości zakupu kart gotówkowych Shark dla wersji GTA Online na PS3 oraz Xbox 360. Postępy trybu fabularnego zostaną na tych platformach w pełni zachowane.

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy na temat GTA 6 - przecieki, premiera, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej (05.05.2023)
  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów

Zmiany nie kończą się jednak tylko na GTA Online. Od 16 września nie będzie możliwe śledzenie statystyk w Rockstar Games Social Club dla gier L.A. Noire oraz Max Payne 3 na PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Ta decyzja potwierdza, że era starych konsol coraz bardziej odchodzi w zapomnienie, i twórcom po prostu nie opłaca się utrzymywanie serwerów. Dużo bardziej wolą skupić się na ulepszaniu swoich gier na sprzęt, który daje nowe możliwości.

Zobacz również: Call of Duty Warzone - Sezon 4. Lista zmian i nowości


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: