GTA 5 dla PC: premiera na początku 2014 roku!

GTA 5 w wersji na komputery PC to tytuł oczekiwany przez miliony graczy na całym świecie. Z najnowszych doniesień serwisu Eurogamer wynika, że zostanie on wydany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Sukces gry GTA 5 przerósł chyba oczekiwania jej twórcy, czyli firmy Rockstar. Był on tak ogromny, że pozwolił jej się nawet znaleźć w Księdze Rekordów Guinnessa, gdzie wygrywa obecnie aż w siedmiu kategoriach:

GTA 5 dla PC: premiera na początku 2014 roku!

Gra GTA V -rekordy

Co ważne, wyniki te udało się grze GTA 5 osiągnąć przy sporym ograniczeniu, gdyż dostępna jest ona jedynie na konsole. Oznacza to więc, że firma Rockstar może liczyć w przyszłości na miliony dolarów czekających obecnie w kieszeniach milionów (?) osób, które zainteresowane są wersją na komputery PC. Właśnie ich dotyczą ostatnie bardzo wazne doniesienia serwisu Eurogamer, który dotarł do wielu źródeł twierdzących, że GTA 5 dla PC zostanie wydany w pierwszym kwartale 2014 roku.

Przy okazji warto przypomnieć, że sytuacja ta przypomina sytuację, z którą mieliśmy do czyniania w przypadku GTA 4. Wówczas wersje dla konsol PlayStation 3 i Xbox 360 miały premierę pod koniec kwietnia 2008 roku, natomiast wersja na PC dołączyła do nich dopiero w grudniu.

Zobacz również:

Źródło: Eurogamer