GTA 5 do PC sprawia graczom spore problemy

Gracze wybierający komputery osobiste zamiast konsol mogą być rozczarowani postawą studia Rockstar. Premiera GTA 5 w wersji PC nie przebiegła bezproblemowo i gracze przez wiele godzin czekali na możliwość pobrania obowiązkowego patcha.

GTA 5 w Polsce można kupić w wersji pudełkowej lub na platformie Steam. W obu przypadkach producent zdecydował się na zabezpieczenia DRM wykorzystujące Rockstar Social Club, a w dodatku po zainstalowaniu gry w dniu premiery potrzeba było zainstalować od razu ważący kilka gigabajtów patch.

Instalacja gry z siedmiu płyt DVD gry GTA 5 była bardzo czasochłonna, a po przejściu przez ten mozolny proces graczy spotkała kolejna nieprzyjemna niespodzianka. Użytkownicy wersji pudełkowej nie tylko musieli wgrać grę na dysk, ale też pobrać uaktualnienie. Serwery nie wytrzymały niestety obciążenia, a gracze z całego świata skarżyli się na bardzo wolne transfery.

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy na temat GTA 6: data premiery, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej [Aktualizacja 15.10.2021]
  • Wirusy udające gry - pod jakie tytuły podszywają się najczęściej?
GTA 5 do PC sprawia graczom spore problemy

Gracze którzy kupili GTA 5 na PC mogą być teraz rozczarowani

Spory problem mają też gracze z Polski, którzy korzystają w systemie Windows z nazwy użytkownika wykorzystującej polskie znaki. GTA 5 na PC ma błąd, który uniemożliwia uruchomienie gry. Gracze zmuszeni są stworzyć nowy profil specjalnie dla tej jednej gry i skonfigurować go od nowa. Problem dotyczy też użytkowników z innych krajów, którzy wykorzystali znaki specjalne.

Obciążenie serwerów co prawda już zelżało i pobieranie gry nie sprawia problemów, ale problem z nazwą użytkownika nadal występuje. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy Rockstar zdecyduje się na wydanie stosownej poprawki. Gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.