GTA 5 na PC. Istnienie gry "potwierdza" profil w sterownikach AMD Catalyst. Znowu...

GTA 5 w wersji na komputery PC jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. Jej powstanie jest praktyczne pewne, ale jak na razie nie było oficjalnej zapowiedzi. Istnienie gry jednak znów zdaje się potwierdzać pakiet sterowników AMD.

Już kilka dni temu do sieci wyciekł film prezentujący, przynajmniej według jego autora, rozgrywkę w grę GTA 5 na PC. Jak na razie nie dostaliśmy jednak oficjalnego potwierdzenia bezpośrednio od studia Rockstar, że ten tytuł trafi wreszcie do sprzedaży. To się jak można domyśleć nadal nie zmieniło, ale mamy kolejną mocną poszlakę wskazującą na to, że gra w bliżej nieokreślonej przyszłości trafi na sklepowe półki.

Wszystko za sprawą nowej wersji AMD Catalyst. Najnowszy pakiet sterowników do AMD oznaczony numerem 13.3 Beta, wydany wraz z APU Kaveri A10, zawiera bowiem wśród dostępnych profili gry właśnie niewydane i nawet niezapowiedziane GTA 5 na PC. Oczywiście nie jest to jeszcze żaden pewnik i równie dobrze może być to celowe zagranie twórców sterowników, które ma zainteresować konsumentów ich nowym układem, ale gracze z pewnością wolą wierzyć w faktycznie nieplanowany wyciek informacji.

Zobacz również:

  • GTA 5 sprzedaje się w nakładzie 55 000 sztuk dziennie. Jak to możliwe?
  • Wszystko co wiemy na temat GTA 6: data premiery, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej [Aktualizacja 17.09.2021]
GTA 5 na PC. Istnienie gry "potwierdza" profil w sterownikach AMD Catalyst. Znowu...

Trzeba pamiętać, że podobny wpis znalazł się w przypadku AMD Catalyst już w październiku zeszłego roku, a nawet jednak jeśli to AMD o istnieniu GTA 5 na PC już wie, nie znaczy to, że gra pojawi się lada dzień w sprzedaży. Rockstar zresztą i tak po zapowiedzi gry najpewniej i tak poczeka jeszcze kilka miesięcy zanim wprowadzeni grę na rynek. Informacje pochodzące jeszcze z zeszłego roku sugerujące premierę w okolicach marca lub kwietnia wyglądają na coraz mniej prawdopodobne.