GTA 5 na PC. Tym razem istnienie gry zdradza rejestr DirectX 11

Od premiery GTA 5 na konsole poprzedniej generacji minęło już kilka miesięcy, a gracze korzystający z komputerów stacjonarnych powoli zaczynają tracić cierpliwość. Rockstar nadal nie podało daty premiery w wersji PC, chociaż istnienie gry dokumentuje coraz więcej źródeł.

GTA 5 jest jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii, chociaż została wydana wyłącznie na konsole PS3 oraz Xbox 360 z pominięciem komputerów stacjonarnych. O wydaniu GTA 5 na PC gracze z całego świata spekulują od dawna, ale jak dotąd studio Rockstar nie opublikowało żadnej informacji w tej sprawie. Wszystkie plotki podające spodziewaną datę są jak na razie tylko plotkami.

Do ewentualnej premiery gry pozostało jeszcze wiele czasu, ale informacje o jej rzekomym istnieniu pojawiają się w coraz to nowych źródłach. W sieci pojawił się filmik pokazujące gameplay GTA 5 na PC, a rekord dotyczący gry pojawił się po raz kolejny w sterownikach AMD Catalyst 13.30 Beta. To jednak nie jedyne pośrednie źródło, które mówi o nowej odsłonie serii Grand Theft Auto.

Zobacz również:

GTA 5 na PC. Tym razem istnienie gry zdradza rejestr DirectX 11

Wszystko za sprawą dziennika błędów DirectX11. W sieci pojawił się 150-stronnicowy dokument zawierający dane zapisane od kwietnia 2009 roku do sierpnia 2013 roku. Wedle informacji wyciągniętych z tego pliku GTA 5 na PC testowano na maszynach wyposażonych w 32- i 64-bitowe procesory i wykorzystywano w trakcie testów zaawansowane efekty graficzne.

Rockstar mimo wszystko nie potwierdza ani nie zaprzecza doniesieniom, a ewentualna data premiery GTA 5 na PC (a także na konsole nowej generacji) pozostaje tajemnicą.

źródło: vg247.com