GTA 5 na PC, Xbox One i PlayStation 4 z datą premiery. Pojawił się też nowy zwiastun

Gracze czekają na GTA 5 w wersji dla komputerów PC oraz konsol nowej generacji od momentu premiery gry na konsole poprzedniej generacji. Tytuł ten okazał się olbrzymim kasowym sukcesem, ale bawić się przy nim mogli wyłącznie posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3. To zmieni się już w listopadzie.

Premiera GTA 5 na PC od początku owiana była nutką tajemnicy. Mieliśmy pewność, że prędzej czy później pojawi się wersja tej gry na konsole nowej generacji, ale posiadacze komputerów przez wiele miesięcy czekali na decyzję Rockstar w sprawie wydania tytułu na komputery osobiste. Tytułem zainteresowani są też posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4, ponieważ nie uruchomią one gry napisanej z myślą o poprzedniej generacji konsol.

GTA 5 na PC, Xbox One i PlayStation 4 z datą premiery. Pojawił się też nowy zwiastun

O planowanym wydaniu GTA 5 na PC, Xbox One i PlayStation 4 dowiedzieliśmy się podczas targów E3, ale Rockstar nie zdecydował się na podanie informacji o konkretnej dacie premiery. Brak informacji od studia doprowadził do tego, że po sieci zaczęły krążyć plotki, że premiera przesunięta została na 2015 rok.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
GTA 5 na PC, Xbox One i PlayStation 4 z datą premiery. Pojawił się też nowy zwiastun

GTA zadebiutuje na konsolach Xbox One i PlayStation 4 już 18 listopada - ponad rok po premierze pierwotnej wersji. Niestety, wersja GTA 5 na PC trafi do sprzedaży dopiero 27 stycznia 2015 roku. Oczekiwanie na wersję PC przedłużyło podobno fakt, że Rockstar ma ambicję by GTA 5 na PC i konsole nowej generacji było czymś więcej, niż prostą konwersją. Nieoficjalne informacje o tym, że ma to być odświeżony i rozbudowany tytuł, pojawiły się po zamkniętym pokazie zorganizowanym dla pracowników GameStop.

źródła: gamepur.com i theverge.com