GTA 5 na PC i konsole nowej generacji po zmianie kamery ma być grą z gatunku FPS

Rockstar rzekomo podzieliło się informacjami na temat tego, jakie zmiany zostaną wprowadzone do gry GTA 5 w wersji dla komputerów stacjonarnych oraz konsol nowej generacji, czyli Xbox One i PlayStation 4. Jednym z ciekawszych trybów może być rozgrywka z perspektywy pierwszej osoby. To jednak nie koniec spodziewanych nowości.

Kolejne źródła przekazują informacje na temat portu GTA 5 na Xboksa One, PlayStation 4 oraz komputery PC. Gra ma być znacznie bardziej zaawansowana, niż tytuł udostępniony rok temu na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Rockstar udostępniło podobno na swojej stronie listę zmian, jakie czekają ich sztandarową produkcję. Te informacje jednak zostały szybko usunięte z witryny.

GTA 5 na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery PC ma być nie tylko znacznie bardziej dopracowane graficznie, ale zaoferuje też niedostępne na konsolach poprzedniej generacji możliwości. Od początku będzie też integrować wszystkie dodatki DLC wydane od premiery edycji konsolowej. Najciekawiej zapowiada się jednak niedostępny w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 nowy tryb pierwszoosobowy podczas jazdy samochodem i w trakcie podróżowanie pieszo.

Zobacz również:

GTA 5 na PC i konsole nowej generacji po zmianie kamery ma być grą z gatunku FPS

Gracze korzystający z konsol nowej generacji jeszcze w tym roku doczekają się GTA 5 przeznaczonej Xboksa One oraz PlayStation 4. Użytkownicy komputerów będą musieli poczekać do początku przyszłego roku. Przewidywane daty premiery to odpowiednio 18 listopada (konsole) oraz 27 stycznia (PC). O tym, czy faktycznie w GTA 5 będzie można grać jak w grę FPS dowiemy się pewnie dopiero po premierze.