GTA 5 na PC i konsole nowej generacji wreszcie zapowiedziane na konferencji Sony

Rockstar wystawił swoich fanów na ciężką próbę. Po premierze hitowego GTA 5 na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 przez długie miesiące nie było wiadomo, czy i kiedy gra pojawi się na innych platformach. Na szczęście ta chwila wreszcie nadeszła, a premiera najnowszej odsłony Grand Theft Auto na komputery stacjonarne i najnowsze konsole odbyła się na konferencji Sony podczas targów E3.

Od dnia premiery GTA 5 na konsolach poprzedniej generacji spekulowano, kiedy ten głośny tytuł pojawi się na komputerach stacjonarnych i nowych konsolach Microsoftu i Sony. Rockstar miesiącami nie publikował żadnych informacji na ten temat, a fani serii Grand Theft Auto na całym świecie miesiącami czekali na oficjalne ogłoszenie wsparcia przez grę innych platform, niźli konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Taka informacja pojawiła się nareszcie na tegorocznych targach E3.

GTA 5 na PC i konsole nowej generacji wreszcie zapowiedziane na konferencji Sony

Wśród licznych ogłoszeń dotyczących nowych gier na konferencji Sony podczas targów E3 jedna wiadomość w szczególności przykuła uwagę graczy na całym świecie. Chodzi oczywiście o premierę GTA 5 w wersji dla japońskiej konsoli nowej generacji, czyli PlayStation 4. W chwilę po ogłoszeniu tego tytułu studio Rockstar opublikowało oficjalny zwiastun. Dowiedzieliśmy się też, że gra trafi wreszcie na komputery PC oraz konsole Xbox One.

Długo oczekiwana premiera GTA 5 na konsole nowej generacji i komputery stacjonarne ma nastąpić już na jesieni, ale nie jest jeszcze znana dokładna data. Dobrą wiadomością jest z pewnością to, że gracze posiadający kopię GTA 5 na Xboksa 360 lub PlayStation 3 będą mogli przenieść swoje stany zapisu do nowej wersji.

GTA 5 to najnowsza odsłona serii gier Grand Theft Auto, w których gracz wciela się w rolę przestępcy mozolnie wspinającego się po szczeblach kryminalnej kariery. Do tej pory praktycznie każda z odsłon GTA była hitem i nie inaczej jest w przypadku piątej części.