GTA 5 na PC zostanie udostępnione znacznie później, niż się spodziewaliśmy

Od kilku miesięcy nieustannie powraca temat wydania gry GTA 5 na PC. Rockstar nabiera wody w usta. Do tej pory jedynymi informacjami na temat tej gry były przecieki w logach sterowników AMD Catalyst, filmiki na YouTubie oraz podstrony pozwalające na preorder w sklepach internetowych. Teraz do tego doszła wiadomość prosto od jednego z deweloperów, chociaż nadal nie jest to oficjalne potwierdzenie istnienia tego tytułu.

Gra o tytule GTA 5 to ostatnia część z serii Grand Theft Auto, która została wydana wyłącznie na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Okazała się ogromnym hitem, zarówno pod względem ocen recenzentów, jak i liczby sprzedanych kopii. Na całym świecie GTA 5 na kilka tygodni stało się numerem jeden pobijając kolejne rekordy sprzedaży. Niestety, gracze korzystający z komputerów PC zostali pominięci.

Oficjalnego potwierdzenia nadal nie ma, ale nieco światła na sprawę rzuciły udostępnione wiadomości w serwisie Twitter przez Johna Diaza. Jest on jednym z programistów w Rockstarze. Zasugerował on nie tylko pojawienie się GTA 5 w wersji na PC, ale też istnienie edycji na komputery Apple z OS X. Niestety, według niego twórcy nie zapowiedzą gry, “dopóki nie będą mieli pewności, że jakość będzie zgodna z oczekiwaniami fanów, jak i samych twórców”. Diaz dodał jednak, że to “są tylko jego poglądy”, więc tak na dobrą sprawę GTA 5 na PC nadal jest jedną wielką niewiadomą.

Zobacz również:

GTA 5 na PC zostanie udostępnione znacznie później, niż się spodziewaliśmy

Biorąc pod uwagę poprzednie odsłony serii Grand Theft Auto wszyscy zakładali, że edycja na komputery PC pojawi się niedługo po premierze edycji konsolowej. Tymczasem minęło kilka miesięcy, a studio Rockstar nawet oficjalnie nie zapowiedziało premiery tego tytułu. Zanim gra trafi do sklepów, czeka nas jeszcze oficjalna zapowiedź i przynajmniej kilka tygodni oczekiwania. Tymczasem gracze się niecierpliwią, i to nie tylko posiadacze komputerów PC, ale też konsol nowej generacji Xbox One i PlayStation 4. GTA 5 dostępne jest bowiem wyłącznie na konsole poprzedniej generacji.

źródło: ubergizmo.com