GTA 5 obsłuży rozdzielczość 1080p na konsoli PlayStation 4

Potwierdziły się informacje na temat rozdzielczości, w jakiej gra GTA 5 uruchomi się na konsoli Sony. Posiadacze PlayStation 4 będą mogli cieszyć się grafiką 1080p.

GTA 5 to jeden z najlepiej przyjętych i najbardziej kasowych tytułów w historii branży gier komputerowych. Nic dziwnego, że fani serii mają wysokie wymagania wobec studia Rockstar, czyli twórców piątej części serii Grand Theft Auto. Lada moment udostępnione zostaną reedycje gry dla konsol Sony PlayStation 4 oraz Xbox One od Microsoftu.

Do tej pory wielką niewiadomą było to, w jakiej rozdzielczości uruchomi się gra na konsolach nowej generacji. Do tej pory twórcy wielu wydanych tytułów nie radzili sobie z taką optymalizacją, żeby wygenerować obraz 1920 na 1080 pikseli. Zamiast tego gry renderowane są często w 900p, a dopiero później skalowane do Full HD.

Jak donosi jednak Official PlayStation Magazine przynajmniej w przypadku konsoli Sony studio Rockstar stanęło na wysokości zadania i GTA 5 w wersji na PlayStation 4 obsłuży rozdzielczość 1080p bez problemu. Nie ma jednak informacji, jak będzie to wyglądało w przypadku konsoli Xbox One. Patrząc na dotychczas wydane tytuły nie jest to wcale takie pewne.

Jak wyjdzie w praktyce dowiemy się już za trzy tygodnie. Premiera odświeżonego GTA 5 na konsole nowej generacji przewidziana jest na 18 listopada. Oprócz zmiany rozdzielczości z 720p na 1080p producent obiecuje wiele innych nowości w warstwie graficznej gry, takich jest większy zakres widzenia, większą szczegółowość obiektów i lepsze efekty pogodowe.

źródło: vg247.com