GTA 5 otrzymuje tryb multiplayer. GTA Online wystartowało

Studio Rockstar obiecało graczom, którzy zakupili na swoje konsole grę GTA 5, dodatkowy i bezpłatny moduł multiplayer. Ma on pozwolić na wspólne zwiedzanie wirtualnego Los Santos wraz z innymi graczami. Twórcy gry słowa dotrzymali i dziś od godziny 13:00 polskiego czasu rozgrywka w GTA Online jest już możliwa.

GTA 5 trafiło na sklepowe półki w zeszłym miesiącu i stało się hitem sprzedażowym jeszcze przed premierą. Recenzenci i gracze z całego świata już teraz oceniają tytuł bardzo wysoko, ale do tej pory nie mieli jeszcze dostępu do całości produkcji. Tryb multiplayer o nazwie GTA Online miał być udostępniony dopiero po dwóch tygodniach.

Na datę premiery obrano 1 października i faktycznie dzisiaj od godziny 13 posiadacze gry na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 mogą pobierać potrzebne do uruchomienia tego trybu uaktualnienie. Tryb multiplayer dla GTA 5 o nazwie GTA Online udostępniony został graczom za darmo, a w nadchodzących miesiącach mają zobaczyć oni jeszcze wiele bezpłatnej zawartości przygotowanej przez twórców. Nie zabraknie też mikropłatności, ale nie mają być one niezbędne do czerpania radości z rozgrywki.

GTA 5 otrzymuje tryb multiplayer. GTA Online wystartowało

GTA 5

Jak w przypadku wielu innych cyfrowych premier głośnych tytułów, także i Rockstar nie podołało w pełni zadaniu, tak jak wcześniej chociażby Blizzard przy premierze Diablo 3 i Electronic Arts przy nowym SimCity. Tak samo gracze którzy zakupili GTA 5 i chcący pograć w GTA Online zgłaszają różne błędy i problemy z połączeniem. Rockstar o problemach wie i ostrzegało przed nimi już od tygodnia. Sytuacja w ciągu najbliższych godzin lub dni powinna się jednak unormować.

Zobacz również:

  • Steam przeszedl lifting. Oto, co się zmieniło
  • Wszystko co wiemy na temat GTA 6 - przecieki, premiera, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej (05.05.2023)

źródło: rockstargames.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: