GTA 5 pobija 7 rekordów Guinnessa. 11 mln sprzedanych kopii w dniu premiery

GTA 5 od kilku tygodni jest jedną z najszerzej i najczęściej komentowanych gier wideo. Nic w tym zresztą dziwnego, ponieważ produkcja Rockstara okazała się olbrzymim sukcesem sprzedażowym. Zbiera przy tym bardzo dobre recenzje i pobija wszelkie rekordy sprzedaży. Znalazła się nawet w Księdze Rekordów Guinnessa, gdzie wymieniana jest obecnie aż siedem razy.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie GTA 5 ciężko jest ustalić, ile tak naprawdę sprzedało się kopii gry w początkowym okresie sprzedaży. Wiadomo tylko, że ich ilość można było liczyć w milionach sztuk. Wedle wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa było to dokładnie 11,21 mln egzemplarzy gry na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 pierwszego dnia, co miało wygenerować przychód w wysokości 815,7 miliona dolarów. Take-Two co prawda nie komentuje tych wyników, ale wyglądają one na prawdopodobne.

GTA 5 pobija 7 rekordów Guinnessa. 11 mln sprzedanych kopii w dniu premiery

GTA 5

Łącznie GTA 5 wygrywa w siedmiu kategoriach, czyli:

  • Najczęściej oglądany zwiastun gry akcji.
  • Gra, która najszybciej uzyskała miliard dolarów dochodu.
  • Marka rozrywkowa, która najszybciej uzyskała miliard dolarów dochodu.
  • Najlepiej sprzedająca się gra akcji w przeciągu pierwszych 24 godzin od premiery.
  • Najlepiej sprzedająca się gra w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery.
  • Najwięcej zarabiająca gra w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery.
  • Największy dochód w historii branży rozrywkowej w ciągu 24 godzin.
GTA 5 to najnowsza gra studia Rockstar z serii Grand Theft Auto, w których w trakcie rozgrywki gracz wciela się w przestępcę i powoli i mozolnie wspina się po kolejnych szczeblach kryminalnej kariery. Znakiem rozpoznawczym serii są efektowne strzelaniny i pościgi samochodowe, a także specyficzne poczucie humoru i przerysowany świat.

źródło: gamespot.com